Najczęściej zadawane pytania

Czy są jeszcze wolne miejsca?
Liczba wolnych miejsc wyświetlona jest na stronie głównej TZMA 2014.

Ile kosztuje uczestnictwo w TZMA 2014?
Koszt uczestnictwa w całym zlocie TZMA 2014 wynosi 230 PLN.

Czy koszulka zlotowa jest zawarta w cenie zlotu?
Nie, za koszulkę należy uiścić dodatkową opłatę w wysokości 20 PLN. Należy ją wpłacić razem z wpisowym.

Do kiedy należy wpłacić wpisowe 50 PLN / 70 PLN?
Wpisowe należy wpłacać w terminie 7 dni od momentu rejestracji. Po tym czasie rezerwacja miejsca jest usuwana. Jedynie wpłata wpisowego w terminie gwarantuje miejsce na zlocie. Do dnia 1 sierpnia 2014 można uzyskać zwrot wpisowego w razie problemu z przybyciem na Zlot. Po 1 sierpnia 2014 opłata wpisowa nie podlega zwrotowi. W razie odwołania Zlotu przez organizatorów wszystkie opłaty podlegają zwrotowi.

Kiedy należy dokonać resztę wpłaty za Zlot?
Dokończenie opłaty za zlot można dokonać na dwa sposoby: Przed 13 sierpnia 2014 r. czyli przed rozpoczęciem zlotu dokonać przelewu na konto, i zabrać ze sobą dowód wpłaty. Druga możliwość to dokonanie płatności gotówką podczas rejestracji na miejscu po przyjeździe.

Czy w trakcie zlotu muszę podróżować własnym środkiem transportu?
Nie. Organizatorzy zapewniają transport z Barbarki do wszystkich atrakcji oraz z powrotem.

Czy obowiązuje zniżka dla dzieci lub studentów?
Nie. Nie oferujemy zniżek dla dzieci ani studentów. Podany koszt Zlotu jest możliwie minimalnym kosztem uczestnictwa w Zlocie za wszystkie atrakcje, które są przewidzane.

Ilu osobowe są pokoje?
Mamy do dyspozycji pokoje wielosobowe (od 3 do 10 osobowych). Przy czym kwaterowanie ustalają organizatorzy i zaczynamy od pokojów o największej pojemności. Wyjątkiem mogą być rodziny z dziećmi, które mogą zostać zakwaterowane do pokoju mniejszego. Rozdział miejsc jest dowolny względem płci i wieku. Nie ma możliwości dobierania sobie pokoi. Liczy się kolejność zgłoszeń.

Czy jeśli chcę przyjechać z rodziną lub znajomymi, to czy muszą się oni rejestrować osobno?
Tak, każda osoba, która chce przyjechać na Zlot musi być zarejestrowana osobno. To bardzo ułatwi nam pracę teraz oraz w trakcie zlotu. W przypadku grupy osób prosimy dopisać stosowny komentarz w UWAGACH przy rejestracji.

Nie jestem pełnoletni, czy mogę uczestniczyć w Zlocie?
Dzieci poniżej 15 lat mogą uczestniczyć w Zlocie tylko pod opieką osoby dorosłej.
Osoby od 15 do 18 roku życia, muszą mieć pisemną zgodę opiekuna na uczestnictwo w Zlocie.
Organizator TZMA nie ponosi odpowiedzialności za uczestinków. Każdy Uczestnik TZMA ponosi odpowiedzialność cywilną i karną za własne zachowanie.

Czy można uczestniczyć we wszystkich astronomicznych wydarzeniach zlotu (warsztatach, nocnych obserwacjach nieba, wycieczce do Piwnic itp.) bez noclegów i/lub posiłków? Czy mam się wtedy rejestrować?
Można uczestniczyć we wszystkich atrakcjach Zlotu bez noclegu i/lub wyżywienia. Koszt uczestnictwa jest mniejszy i wynosi 100PLN (bez noclegu i wyżywienia) lub 150PLN (z samym wyżywieniem). Konieczna jest rejestracja oraz wpisanie stosownej informacji w uwagach. Należy pamiętać, że część atrakcji jest przewidziana tylko dla pełnoprawnych uczestników Zlotu i mają oni pierwszeństwo.

Wszelkie inne pytania prosimy kierować pod adres mailowy tzma@astrovision.pl, lub telefonicznie: 508 488 765, 501 515 885.